Here Are Your Coachella Set Times

coachella2015a.jpg
Get your fringewear ready. (Photo by Perhansa Skallerup/LAist)

phpc2xbJ8PM.jpg Coachella is upon us, and the festival organizers have just announced the set times for this weekend's lineup. We have thoughtfully typed out the full lineups for you from these posters, during which time we learned new names like "DJ Mustard." Below you'll find where he, and others, will be and at what time.

Friday 4/15: Coachella Stage

11:10 p.m. LCD Soundsystem
9:20 p.m. Ellie Goulding
7:55 p.m. M83
5:25 p.m. Foals
4:10 p.m. Years & Years
3 p.m. Joey Bada$$
2 p.m. Gabe Real

Friday 4/15: Outdoor Theatre

10:05 p.m. Jack U
8:45 p.m. Sufjan Stevens
7:30 p.m. A$AP Rocky
6:15 p.m. The Kills
5 p.m. Lord Huron
3:45 p.m. Robert DeLong
2:35 p.m. Front Bottoms
1:30 p.m. Carla Morrison
12:30 p.m. Versis

Friday 4/15: Gobi Stage

12 a.m. Volbeat
10:45 p.m. Lemaitre
9:30 p.m. Parov Stelar
8:20 p.m. Lido
7 p.m. St. Germain
5:45 p.m. Christine and the Queens
4:35 p.m. Bob Moses
3:25 p.m. Goldroom
2:10 p.m. Mavis Staples
1:15 p.m. Frances
12 p.m. Mbongwana Star

Friday 4/15: Mojave Stage

12 a.m. Purity Ring
10:45 p.m. Snakehips
9:35 p.m. Savages
8:20 p.m. The Last Shadow Puppets
7:15 p.m. BORNS
6:05 p.m. Gallant
4:55 p.m. Ibeyi
3:45 p.m. Miami Horror
2:35 p.m. HEALTH
1:40 p.m. Lapsley
12:50 p.m. HAELOS
12 p.m. Sheer Mag

Friday 4/15: Sahara Stage

12:15 a.m. Lucent Dossier Experience
11:05 p.m. Rae Sremmurd
9:10 p.m. G-Eazy
7:35 p.m. Underworld
6:10 p.m. 2manydjs
5:05 p.m. DJ Mustard
3:55 p.m. Sam Feldt
2:45 p.m. Louis the Child
1:40 p.m. Skepta
12:30 p.m. Nina Las Vegas
11:30 a.m. Synergy

Friday 4/15: Yuma Stage

11 p.m. Marco Carola
9:30 p.m. Nicole Moudaber & Skin
8 p.m. Sasha
6:30 p.m. Black Coffee
5:15 p.m. Nic Fanciulli
4 p.m. George FitzGerald
3 p.m. SG Lewis
2 p.m. DJ EZ
11 a.m. Masha

Saturday 4/16: Coachella Stage

10:30 p.m. Guns N' Roses
9:05 p.m. Ice Cube
7:35 p.m. Disclosure
6:10 p.m. CHVRCHES
4:55 p.m. Run the Jewels
3:35 p.m. Gary Clark Jr.
2:30 p.m. Moon Taxi

Saturday 4/16: Outdoor Theatre

9:30 p.m. Zedd
8:05 p.m. Halsey
6:45 p.m. Courtney Barnett
5:25 p.m. Rhye
4:15 p.m. Zella Day
3:05 p.m. Chronixx
2 p.m. Protoje
1 p.m. Ex Hex
12 p.m. brightener

Saturday 4/16: Gobi Stage

12 a.m. Shamir
10:55 p.m. BADBADNOTGOOD
9:40 p.m. RUFUS DU SOL
8:20 p.m. The Damned
7:05 p.m. SZA
5:50 p.m. Bat for Lashes
4:35 p.m. Lush
3:25 p.m. Alvvways
2:15 p.m. DMA's
1:05 p.m. GoGo Penguin
12:05 p.m. The Dead Ships

Saturday 4/16: Mojave Stage

12 a.m. Dubfire
10:45 p.m. Grimes
9:25 p.m. Silversun Pickups
8:10 p.m. Unknown Mortal Orchestra
6:55 p.m. The Arcs
5:40 p.m. Deerhunter
4:30 p.m. James Bay
3:30 p.m. Strangers You Know
2:30 p.m. Cloves
1:35 p.m. Algiers
12:45 p.m. Phases

Saturday 4/16: Sahara Stage

12 a.m. RL Grime
10:45 ZHU
9:05 p.m. Snails
7:55 p.m. Vince Staples
6:40 p.m. AlunaGeorge
5:25 p.m. Matoma
4:15 p.m. Lost Frequencies
3:05 p.m. Mr. Carmack
2 p.m. Vanic
1 p.m. Jimbo Jenkins
12 p.m. Dirty Mop

Saturday 4/16: Yuma Stage

10:45 p.m. Justin Martin
9:15 p.m. Nina Kraviz
7:45 p.m. Mano Le Tough
6:15 p.m. DJ Koze
4:45 p.m. Matthew Dear
3:45 p.m. SOPHIE
2:30 p.m. The Black Madonna
1:30 p.m. Amine Edge & DANCE
11 a.m. Lee K

Sunday 4/17: Coachella Stage

10:35 p.m. Calvin Harris
9 p.m. Sia
7:30 p.m. Major Lazer
6:10 p.m. The 1975
4:55 p.m. Matt and Kim
3:40 p.m. Rancid
2:30 p.m. Nathaniel Rateliff and the Night Sweats
2 p.m. RecordSafari

Sunday 4/17: Outdoor Theatre

9:35 p.m. Flume
8:15 p.m. Beach House
7 p.m. Edward Sharpe and the Magnetic Zeros
5:40 p.m. Cold War Kids
4:25 p.m. Wolf Alice
3 p.m. Kamasi Washington
1:50 p.m. Young Fathers
1 p.m. Girlpool
12 p.m. Mint Field

Sunday 4/17: Gobi Stage

10:45 p.m. Deafheaven
9:30 p.m. Death Grips
8:25 p.m. Alessia Cara
7:10 p.m. Chris Stapleton
6 p.m. Autolux
4:50 p.m. Pete Yorn
3:45 p.m. Meg Myers
2:40 p.m. The Vandals
1:35 p.m. Tei Shi
12:35 p.m. Steady Holiday
12 p.m. AFTA-1

Sunday 4/17: Mojave Stage

11 p.m. Nosaj Thing
9:45 p.m. Mike Snow
8:25 p.m. Anderson Paak and the Free Nationals
7:15 p.m. Melody's Echo Chamber
6:05 p.m. Crystal Fighters
4:50 p.m. Hudson Mohawke
3:40 p.m. Joywave
2:35 p.m. The Heavy
1:40 p.m. PRAYERS
12:45 p.m. De Lux
12 p.m. Swarvy

Sunday 4/17: Sahara Stage

9:40 p.m. KSHMR
8:30 p.m. The Chainsmokers
7:05 p.m. Tchami
6 p.m. Baauer
4:50 p.m. TOKiMONSTA
3:40 p.m. Thomas Jack
2:35 p.m. Claptoe IMMORTAL LIVE
1:20 p.m. Epik High
12:15 p.m. Mister BLAQK

Sunday 4/17: Yuma Stage

9:45 p.m. Maceo Plex
8:15 p.m. Adam Beyer & Ida Engberg
6:55 p.m. John Digwee
5:40 p.m. Tensnake
4:25 p.m. Soul Clap
3:10 p.m. Cassy
2 p.m. Fur Coat
1 p.m. AC SLater
11 a.m. Lisbona Sisters